تصویری از فردی که کارت دیجیتال واکسن کرونا را گرفته است

چگونه کارت دیجیتال واکسن بگیریم ؟

اشتراک گذاری:

منبع انتشار : بخش IT

برای دریافت کارت واکسن پس از وارد کردن اطلاعات هویتی...

 

مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه ای از آغاز صدور کارت واکسن دیجیتال به زبان فارسی و انگلیسی برای همه ایرانیان خبر داد. در اطلاعیه مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات آمده است: از هم‌اکنون تمامی افرادی که یک یا دو نوبت واکسن زده‌اند می‌توانند در سامانه salamat.gov.ir   کارت واکسن دیجیتال فارسی و انگلیسی خود را به رایگان دریافت کنند

براساس این اطلاعیه، برخی محدودیت‌ها در زمینه مسافرت، حضور در اماکن آموزشی و ورزشی و محدودیت های مشاغل و اصناف به زودی برای دارندگان کارت واکسن دیجیتال فارسی برداشته خواهد شد. لازم به ذکر است، افرادی که مسافرت خارج از کشور دارند می‌توانند از طریق همین سامانه کارت واکسن دیجیتال انگلیسی خود را به رایگان دریافت کنند. در پایان این اطلاعیه تایید شده است، افراد در صورت مشاهده هر گونه اشکال در تاریخ یا نوع واکسن یا عدم ثبت یک یا دو نوبت واکسن، فرم «گزارش خطا در کارت واکسن دیجیتال» را تکمیل فرمایند.

 

نحوه دریافت کارت واکسن دیجیتال

برای دریافت کارت واکسن پس از وارد کردن اطلاعات هویتی پیامکی برای فرد متقاضی ارسال می‌شود که در آن لینک اینترنتی کیوآرکد کارت واکسن دیجیتال قرار دارد.

 

 

پس از دانلود کردن آن لینک کارت واکسن دیجیتال حاوی اطلاعات واکسن تزریق شده افراد در قالب یک فایل تصویر که امکان دانلود پی‌دی‌اف آن نیز فراهم شده در اختیار متقاضی کارت واکسن دیجیتال قرار خواهد گرفت ،روی تصویر کارت واکسن، نوع واکسن تزریقی ونوبت آن وهم چنین محل تزریق آن مشخص شده است.


تصویر کارت واکسن دیجیتالی

 

 

 واکسیناسیون کرونا ابزاری مهم و ایمن برای کنترل و از بین بردن همه‌گیری کرونا ویروس می‌باشد. با انجام واکسیناسیون موجب محافظت از خود و دیگران در برابر این بیماری می‌شوید. محافظت در برابر کرونا بسیار مهم می‌باشد زیرا برای بعضی از افراد، ابتلا به کووید-19 می‌تواند منجر به ابتلا به نوع شدید بیماری یا مرگ شود. تمامی واکسن‌های کرونا که در دست تولید هستند، در آزمایش‌ها و کارآزمایی های بالینی با دقت مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و فقط در صورت بی‌خطر بودن و عملکرد مناسب در کاهش احتمال ابتلا به کرونا تأیید می‌شوند. با توجه به داده‌های اولیه آزمایش‌های بالینی و آن چه در مورد واکسن‌های بیماری‌های دیگر می‌دانیم، متخصصان معتقدند که واکسن به شما کمک می‌کند تا حتی در صورت ابتلا به کرونا، به نوع شدید این بیماری مبتلا نشوید. درواقع نوع شدید بیماری منجر به بستری شدن و یا مرگ افراد می‌شود.

 

حتما بخوانید : سوالات رایج واکسن کرونا

حتما بخوانید : آشنایی با انواع واکسن های کرونا

حتما بخوانید : در مورد واکسیناسیون کرونا بدانیم

 

 

 با ما در مسیر سلامتی گام بردارید