اشتراک گذاری:

تصویری از یک خانم که درد و عفونت واژن دارد

Vaginal Culture & Sensitivity

 

این آزمایش جهت بررسی عفونتهای قارچی، انگلی و باکتریایی در دستگاه تناسلی زنان انجام می شود که شامل انواع آلودگی های مقاربتی و عفونت های معمول دستگاه تناسلی در زنان است. واژینیت یک التهاب واژن است که اغلب به علت عفونتها می باشد . شایعترین عفونتهای واژن عبارتند از: واژینیت باکتریایی، تریکومونیازیس، عفونت قارچی واژن، بعضی از عفونتهای واژنی از طریق تماس جنسی انتقال می یابد.

ترشح غيرطبيعي واژن مي تواند به دلايل زير باشد : واژينيت در اثر كانديداآلبيكنس و تريكوموناس واژيناليس سرويست در اثر نايسريان گنوره آ و كلاميديا تراكومايتس واژينوزيس باكتريايي در اثر رشد بي هوازي ها و گاردنرلا واژينلاليس و در دختران نابالغ به علت كلاميديا و گنوكوك هرپس ويروسها و ويروس هاي پاپيلومايي انسان ،همچنين استرپتوكوك هاي گروه B، كلستريديوم پروزنژنس ليستريا منتوسيتوژن و مايكوباكتريوم توبركلوزيس و ترپونما پاليدوم نيز مي توانند به عنوان عامل ضايعات ژنيتال شناسايي شوند. فلور طبيعي در قسمت واژن زنان از بلوغ تا قبل از يائسگي شامل استرپتوكوك هاي بي هوازي و ميكروائروفيليك، ‌استافيلوكوك ها، لاكتوباسيل ها، انتروباكترياسه و كوكسي هاي بي هوازي مي باشند.

 

 

حتما بخوانید : سرطان دهانه رحم چیست و چه علائمی دارد؟

 با ما در مسیر سلامتی گام بردارید 

 

 

© 2017 تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به آزمایشگاه گروه رهسا می باشد. | طراحی و اجرا توسط شرکت پیوند طب و نرم افزار