اشتراک گذاری:

تصویری از یک ویروس مایکوپلاسما پنومونیه

Mycoplasma Pneumonia Ab

آزمایش آنتی بادی IgG  علیه ویروس مایکوپلاسما پنومونیه

 

رنج نرمال آزمایش Mycoplasma Pneumonia Ab

IgG

(منفی) 0/9 >

(مبهم) 0/91 _ 1/09

(مثبت) 1/1 <

 

IgM

(منفی) 0/9 >

(مبهم) 0/91 _ 1/09

(مثبت) 1/1 <

 

کاربرد آزمایش Mycoplasma Pneumonia antibodies

این آزمون به تشخیص بیماری های مربوط به مایکوپلاسما پنومونیه کمک می کند.

 

شرح آزمایش Mycoplasma Pneumonia Ab

عفونت مایکوپلاسما پنومونیه در ارتباط با بیماری های متعددی است که عبارتند از : فارنژیت ، تراکئوبرونشیت ، پنومونی و التهاب پرده صماخ. قریب به 20 % کلیه موارد پنومونی مربوط به مایکوپلاسما پنومونیه است. این باکتری معمولا موجب بیماری می شود که به آن پنومونی آتیپیک اولیه می گویند. بیماری بی سر و صدا و با تب و سر درد و کسالت به مدت 4_2 روز قبل از آغاز نشانه های تنفسی شروع می شود. بیشتر بیماران نیازی به بستری شدن پیدا نمی کنند. عفونت های نشانه داری که اغلب به این ارگانیسم نسبت می دهند در کودکان و جوانان شایع تر است. این عفونت ها ممکن است با سندرم آگلوتینین سرد همراه باشد.

نتیجه IgM مثبت با عفونت حاد هماهنگی دارد ، هر چند که ممکن است با سایر عفونت های مایکوپلاسمایی نیز واکنش متقاطع بدهد. اگر فقط نتیجه IgG مثبت باشد ، تنها نشانه تماس ایمنی قبلی است. نتیجه منفی وجود مایکوپلاسما پنومونیه را منتفی نمی سازد ؛ زیرا ممکن است نمونه قبل از ظهور آنتی بادی های قابل سنجش گرفته شده باشد. چنانچه از نظر بالینی مشکوک به عفونت مایکوپلاسمایی باشیم ، لازم است تا یک نمونه دیگر سرم حداقل 14 روز بعد گرفته شود. از تداوم وجود یا فقدان آنتی بادی ها نمی توان به شکست یا موفقیت درمان پی برد.

پس از انجام آزمون های سرولوژیکی برای شناسایی کمپلکس های آنتی بادی IgM/IgG ، با استفاده از رقت های متوالی سرم و تغییر رنگ حاصله ، نتایج را با فتومتر قرائت می کنند. شدت رنگ هر رقت به غلظت آنتی بادی نمونه سرم بستگی دارد.

 

حتما بخوانید : آمفیزم ریوی

روش کار و مراقبت از بیمار

ناشتایی : ندارد

لوله ی معمول خون : قرمز

 

نتایج آزمایش و اهمیت بالینی Mycoplasma Pneumonia Ab

عفونت مایکوپلاسمایی : در صورت وجود آنتی بادی ها به همراه نمای بالینی هماهنگ با آن ، با اطمینان می توان تشخیص عفونت مایکوپلاسمایی را تایید کرد.

 

سایر آزمایش های مربوط

آگلوتینین های سرد

 

 با ما در مسیر سلامتی گام بردارید  

© 2017 تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به آزمایشگاه گروه رهسا می باشد. | طراحی و اجرا توسط شرکت پیوند طب و نرم افزار