تصویری از یک پزشک که دارد DNA برن را لمس میکند

گروه پاتوبیولوژی رهسا

اشتراک گذاری: لگوی پیام رسان تلگرام لگوی پیام رسان واتساپ لگوی شبکه اجتماعی توئیتر لگوی شبکه اجتماعی فیسبوک لگوی شبکه اجتماعی pinterest لگوی شبکه اجتماعی لینکدین

منبع انتشار : دپارتمان علمی گروه پاتوبیولوژی رهسا

در حال حاظرگروه شامل 4 مرکز آزمایشگاهی می باشد و درآینده جهت آسایش مراجعین مراکز جدید تاسیس...

 

گروه پاتوبیولوژی رهسا

گروه پاتوبیولوژی رهسا در راستای ارزش نهادن به بیماران و همچنین صحت و دقت در انجام آزمایشات و اعتماد پزشکان تاسیس شد. پزشکان و متخصصین به منظور نیل به اهداف مقدس خود که همانا تامین سلامتی بیماران می باشد، بعضا نیازمند بکارگیری ابزاری مناسب و استفاده از داده های پاراکلینیکی دقیق می باشند ،آزمایشگاههای تخصصی با رویکرد به این نیاز همواره می کوشند که با بهره گیری از ابزار و تجهیزات مدرن و تکنولوژی های نوین وهمگام با پیشرفت سایر رشته های تخصصی پزشکی ارائه دهنده خدما ت مناسب ، دقیق و سریع به اساتید و پزشکان باشند.

 

اینک ما بر آنیم که با استفاده از تجارب گرانبهای بزرگان و رهروان این رشته با نگاهی بدیع و با بهره گیری از کارشناسان متخصص و کارآمد ، همزمان با استفاده از مدرن ترین تجهیزات آزمایشگاهی، پنجره ای نوین در زمینه ارائه خدمات بالینی ، پاتولوژی و ژنتیک گشوده و با همراهی و راهنمایی اساتید گران قدر پزشکی به افقی نو در این رشته دست یابیم. گروه پاتوبیولوژی رهسا با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات و نرم افزارهای روز دنیا و با کنترل کیفی مستمر داخلی و خارجی توسط مراکز بین المللی آزمایشگاهی ،آماده ارائه خدمات به همکاران و اساتید محترم پزشکی و هم چنین بیماران عزیز می باشد.

 

 با اعتقاد به اينكه اخلاق حرفه اي و متعهدانه در آزمايشگاه مانند تخصص تاثير گذار است، آرمانهاي ذيل را سرلوحه كار خود قرارداده و همواره مي كوشيم تا با دميدن روح تعهد در تمامي بخش ها و كاركنان آزمايشگاه، نسبت به شهر و مردماني كه در آن زندگي مي كنيم وفاداري و تعهد خود را به اثبات برسانيم . ما اعتقاد داريم كه بدون شک ارتقاء دانش و آگاهي كاركنان ما موجبات رشد و تعالي روند درمان و پيشگيري از بيماري مراجعين را حاصل نموده و باعث سلامتي خانواده ها و در پي آن جامعه مي گردد . درعین حال با ایجاد وبسایت و شبکه های اجتماعی و تولید محتوا و مقالات گوناگون برای ارتقای سطح علمی و دانش جامعه گام برداشته ایم.

 

گروه پاتوبیولوژی رهسا طبق برنامه اي مدون ، از پيش تعيين شده و سيستماتيک درراستاي تحقق اهداف ذيل قدم برداشته است :               

                                                                                                                                                                                                                                                               

 • اجرای ضوابط قانونی و استاندارد 

 • ارتقاء كيفيت خدمات آزمايشگاهي

 • ارتقاء رضايت مندي پزشکان

 • ارتقاء رضايت مندي بیماران

 • ارتقاء سطح آگاهي و انطباق صلاحيت كاركنان آزمايشگاه و الزامات سيستم مديريت كيفيت

 • بهره گيري صحيح و كامل از كليه منابع موجود در جهت افزايش كارايي تجهيزات ، دقت و صحت نتايج آزمايشات                        

 • تامين و بهبود زيرساخت هاي لازم در جهت افزايش كيفيت خدمات آزمايشگاهی

 • انتخاب وعملیاتی  کردن سیستمهای آنالیز و متدهای آزمایش همواره بر اساس آخرین استانداردهای علمی

 • آنالیز و نگهداری قابلیتهای فنی دستگاه ها

 • گسترش دادن آزمايشهای جدید و انجام آنها با هدف ارائه خدمات جدید

 • واجد شرایط بودن کارکنان و شرکت در رویدادهای آموزشی

 • کارکنان مجرب جهت مدیریت تضمین کیفیت

 

در حال حاظرگروه شامل 4 مرکز آزمایشگاهی می باشد و درآینده جهت آسایش مراجعین مراکز جدید تاسیس می گرددمديريت و مجموعه گروه پاتوبیولوژی رهسا ، خود را ملزم به جلب رضایت هرچه بیشتر مراجعین و پزشکان محترم می داند و بدین سبب با رعایت الزامات قانونی و تلاش برای اثربخشی سيستم مديريت کيفيت بر اساس الگوهاي بين المللي و استاندارد آزمایشگاههای پزشکی، موفق به کسب گواهینامه های زیر گردیده است :

 

 • ISO 15189:2012  (استاندارد خدمات آزمایشگاه تشخیص طبی)

 • ISO 10004:2018  (استاندارد سیستم رضایت مندی مشتریان)

 • ISO 9001:2015  (استاندارد سیستم مدیریت کیفیت)

 

گروه پاتوبیولوژی رهسا همگام با بهبود مستمر روش ها و تجهیزات آزمایشگاهی ، جهت بهبود سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری موجود، اقدام به تاسیس بخش IT نموده است. بخش IT  با ارتباط مستمر با شرکت های سخت و نرم افزاری تولید کننده سیستم های رایانه ای و آزمایشگاهی و همچنین دپارتمان علمی گروه همواره در جهت بهبود فرآیند های آزمایشگاهی  آماده اقدام است. بخش IT  اهداف زیر را سرلوحه ی کار خود قرار داده است :

 

 • یکپارچه سازی کلیه سیستم های نرم افزاری آزمایشگاهی در قالب سیستم جامع آزمایشگاه

 • اتصال تجهیزات آزمایشگاهی به سیستم جامع آزمایشگاه و به حداقل رساندن خطای انسانی درانتقال اطلاعات

 • مدیریت کلیه سیستم های نرم افزاری  و سخت افزاری شامل سیستم های حسابداری-انبارداری-حضورغیاب-مانیتورینگ دما

 • طراحی وبسایت و ارائه سرویس جوابدهی آنلاین برای پزشکان، مراجعان و آزمایشگاه های همکار

 • انتشار مقالات و مطالب آزمایشگاهی و پزشکی در وبسایت و شبکه های اجتماعی

 

روش ها و راهکارهای بخش IT  در گروه پاتوبیولوژی رهسا (آزمایشگاه پاتوبیولوژی رهسا) در نوع خود بی نظیر بوده و اهدافی چون کاهش چشمگیر خطای انسانی و سهولت اجرای فرآیند ها درعین دقت بالا، ارتقای سطح علمی جامعه ، راحتی و آسایش پزشکان و مراجعان مد نظر قرار داده است. از بین این سیستم ها می توان به سیستم های پذیرش، جواب دهی، اطلاع رسانی آزمایشات اورژانس، ثبت ورود نمونه، ردیابی نمونه در آزمایشگاه، ثبت خروج جواب، سیستم جامع بارکد دهی نمونه ها، سیستم های تایید صحت ورود اطلاعات، تایید نهایی، امضای دیجیتال پزشکان، سیستم جواب دهی آنلاین و مشاوره آنلاین اشاره کرد.

 

 

با ما در مسیر سلامتی گام بردارید